איך מיתוג נכון יניף את העסק שלכם למעלה?

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

מה יגרום ללקוחות לבחור דווקא במותג שלכם? מתי צריך בכלל למתג את העסק ואיך מיתוג נכון תורם למכירות?

מחקרים מוכיחים שאנשים לאו דווקא קונים מוצר בגלל האיכות או המחיר שלו, הם קונים את הערך שאותו הוא משדר.
תחשבו שאתם נמצאים בחנות ספרים, ואתם מתחילים לעבור בין הספרים השונים. נסו להיזכר האם הרמתם ספר כל שהוא בגלל הכריכה המושכת שלו? השם המצחיק שלו? כנראה שכן. מיתוג הוא הרבה מעבר למראה, הוא כל מה שהשירות או המוצר משדר.

ניתן דוגמה נוספת, אם ניקח למשל חנות אינטרנטית של תכשיטים שמעוצבת בצורה מקושקשת וילדותית, לעומת חנות עם עיצוב נקי, לוגו פשוט בכתב יד וסלוגן אמירתי על Home made, מה הייתם רוצים לקנות יותר?

אז מהו בעצם מיתוג?
מיתוג הוא כל עולם הערכים של המוצר או השירות. גם קופירייטינג וגם עיצוב הם חלק מתהליך המיתוג. כלומר, גם מה שאתם אומרים ללקוח וגם מה שהוא רואה. בתהליך המיתוג חושבים על שם העסק, סלוגן, משפטים מובילים, ערכים, דעות, מחשבות. חושבים על קהל היעד, האם העסק פונה יותר לגברים, נשים או אולי ילדים? חוקרים עסקים דומים באותו התחום ועוד.
למעשה, בסוף תהליך המיתוג יהיה לך מותג עם ערכים וויז'ואל שימשוך אליכם עוד ועוד לקוחות.

מהם תוצרי המיתוג?
הכל! כל מה שאי פעם תתנו או תראו ללקוח. פוסטים בפייסבוק, אריזה, שקית, אתר, פולדר, כרטיס ביקור פיזי / דיגיטלי, מעטפות, נייר מכתבים, פתק תודה, שובר הנחה ועוד.

אז… בעצם, חוץ ממה שהלקוח רואה, מה מיתוג נותן לי כעסק?
מיתוג יגדיל לכם את ההכנסות. כבר הוכח שעסק ממותג הוא עסק שמוכר יותר מאחר והוא מבדל אתכם מהמתחרים שלכם. ככל שתיראו יותר טוב מהם, כך תמכרו יותר. בנוסף, מיתוג יגרום ללקוחות לזכור אתכם וכך לרצות לקנות ממכם שוב ושוב.

אנו, בליינס סטודיו, ניצור עבורכם מיתוג מנצח, כזה שיגדיל לכם את המכירות וישאיר ללקוחות טעם של עוד. אנו דוגלים במיתוג נקי ויוקרתי וחושבים ש- Less is more. תמיד תזכרו שאת הלקוח הפשטות מנצחת. ככל שתוסיפו ככה זה יגרע.

מאמרים נוספים

שנשב לקפה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו להעיף את עצמכם למעלה