אתר רספונסיבי – מדוע זה חשוב?

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

סביר להניח שאם נשאל אתכם דרך איזה מכשיר אתם גולשים יותר באינטרנט – מחשב או מובייל, אתם תגידו שדרך המובייל.
כיום רוב המשתמשים נכנסים לאתרים דרך המובייל מאחר וזהו המכשיר הנייד והזמין לנו ביותר במהלך היום, בכל מקום ובכל זמן. אם יש לכם אתר, תוכלו לראות את הסטטיסטיקה הזאת דרך הגוגל אנליטיקס של העסק שלכם.

מהו אתר רספונסיבי?
אתר רספונסיבי זהו אתר שמותאם גם לדסקטופ וגם למובייל (ברוב המקרים גם לטאבלט). זהו אתר שמותאם לכל מידות המסכים ועבור כל מכשיר. מכירים את זה שאתם נכנסים לפעמים לאתר, וכדי לראות טקסט או אלמנטים מסוימים אתם צריכים להפוך את המסך לרוחב, להזיז, ופתאום יש כל מיני חלונות קופצים והחוויה ממש לא טובה? ובכן, זהו לא אתר רספונסיבי.

למה רספונסיביות היא כל כך חשובה?
החשיבות של אתר רספונסיבי היא כל כך גבוהה עד כדי כך שגוגל לא יקדמו אתר שאינו רספונסיבי. בנוסף, אחוז הנטישה של קהל משתמשים מאתר שאינו רספונסיבי הוא גבוהה.
ככל שהחוויה תהיה יותר נוחה עבור המשתמשים שלכם כך תוכלו למשוך ולהשאיר את הגולש בתוך האתר שלכם ואף להניע אותו לפעולה.

בנוסף, רספונסיביות, מלבד היותה התאמת האתר לכל המסכים שהמשתמש גולש דרכם, היא גם הדרך שלכם להניע את הלקוח לפעולה. איך שהאתר יראה, אם תייצרו חווית גלישה מהנה, נגישה ונוחה, תצליחו למשוך אליכם עוד ועוד לקוחות.
לדוגמה, דמות כל שהיא שמלווה את המשתמש שלכם בזמן הגלישה באתר, מצביעה לו על טופס, נגללת איתו למטה. הדבר מקנה תחושת בטחון וככל הנראה יעזור להניע את המשתמש לפעולה (השארת פרטים, מעבר לדף הבא, קניית מוצר ועוד).

זיכרו, שכדי להשאיר את הלקוח באתר, אל לכם לדחוף אין סוף צבעים ואלמנטים. היצמדו לצבעי המותג, לערכים שלו. עיצוב מינימליסטי ונקי ימשוך יותר מאשר עיצוב פרוע ומקושקש. חשוב להתאים את עצמכם לטרנדים הנכונים לתקופת הזמן בה האתר מוקם כדי שהאתר לא יראה מיושן, אלא עדכני וחדיש. אתר שנראה מיושן, יינטש אחרי זמן קצר.

מאמרים נוספים

שנשב לקפה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו להעיף את עצמכם למעלה