מה צריך לבדוק לפני שניגשים לבניית אתר?

לקבל המון פניות והזמנות מלקוחות, להכניס לא מעט כסף, לקבל את התהילה שעליה חלמתם – נשמע חלומי נכון?
אז הרשו לנו להגיד לכם – שזה אפשרי. אבל כדי לוודא שזה אכן קורה, ולפני שאתם ניגשים לשכור שירות של בניית אתר, עליכם לדעת מספר דברים.

אז מהם הדברים שצריך לבדוק?

דומיין (DNS) – דומיין הוא שורת הכתובת שאנו מקלידים בחיפוש של גוגל כדי למצוא את האתר המבוקש.
כלומר, לכל אתר יש שם, ולפני שאנו חושבים על שם לעסק וניגשים לבניית אתר, עלינו לוודא שהדומיין אינו תפוס.
תוכלו לבדוק זאת למשל באתר אינטרניק. פשוט הקלידו את כתובת האתר שאותה תרצו ותוכלו לראות האם הדומיין תפוס.
חשוב לציין שקניית דומיין כרוכה בעלות שנתית מינימלית של 50-80 שקלים.

אחסון – חברות אחסון מאפשרות גישה לאתר ולקבצים שלו באמצעות הקלדת כתובת האתר בדפדפן.
לרוב השיקול של הלקוחות בבחירת חברת אחסון הוא המחיר, אך המחיר הוא לא השיקול היחידי שצריך להתבצע כאשר בוחרים חברת אחסון.
שיקול נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא המיקום הפיזי של חברת האחסון. האם השרת ממוקם בחו"ל או בארץ והתאמת המיקום לקהל היעד.
למשל, אתר שמיועד לקהל הישראלי רצוי שימוקם בישראל וזאת מכיוון שאם תבחרו באחסון שנמצא בארצות הברית למשל, כל פקודה שהמשתמש שלכם יעשה תעביר פקודה לשרת שנמצא בארצות הברית ורק אחר כך תחזור לישראל והמשתמש יוכל להמשיך בגלישה באתר. הדבר גורם לאיטיות משמעותית של האתר. לעומת זאת אם האתר מאוחסן בשרת ישראלי הפקודה לא תצטרך לעבור "דרך" ארוכה ולכן האתר יתפקד מהר יותר.

בנוסף, אל תשכחו לבדוק שחברת האחסון מספקת גיבויים יומיים לאתר, שבמידה ומשהו קורה או נמחק, ניתן לשחזר אותו ושהיא מספקת זמינות מלאה של שרתי האחסון שלה. רוב חברות האחסון יתחייבו לזמינות של 99% ולא 100% כדי לגבות את עצמם במקרה ושרתי אחסון יפלו בנסיבות שלא תלויות בידם.

איך בוחרים אצל מי לבנות את האתר?

בחירת חברה לבניית אתרים – לאחר שבדקתם את זמינות הדומיין ובחרתם חברת אחסון, תוכלו לגשת לחלק הכי מרגש! בחירת חברה לבניית אתרים. כיום יש הרבה חברות וגם אנשים פרטיים שמציעים שירותי בניית אתרים.
בניית אתר היא בדרך כלל הוצאה כלכלית לא זולה, אבל צריך לזכור שהיא חד פעמית. חוץ מעלויות הדומיין והאחסון שמתחדשות מידי חודש / שנה, התשלום עבור עיצוב ובניית האתר הוא חד פעמי. והאתר הזה יכול ללוות אתכם לכל החיים.
חשוב לא לבחור ספק רק על פי המחיר, לעיתים מחיר זול מעיד על חברה או אדם פחות מנוסה והרבה פעמים ניסיון לחסוך מהצד הזה, עולה ביוקר אחר כך כאשר מחפשים חברה רצינית שתתקן את הנראות.

לפני שתבחרו ספק לבניית אתרים, בידקו את הוותק שלו, בידקו באיזו פלטפורמה הוא בונה את האתר, הסתכלו על תיק העבודות שלו, תראו שהעבודות מוצאות חן בעיניכם. בנוסף, מעבר לכך שחוזה הוא טוב למספק השירות, הוא טוב גם ללקוח כי הוא מספק לו ערבות לעבודה, ואסמכתא לתנאים. ולכן, דירשו הסכם עבודה מסודר, עליו מתחייבים שני הצדדים כולל תנאי תשלום, כך תימנעו מחוסר נעימות.

ליינס סטודיו – בניית אתרים ברמה גבוהה ובסטנדרט בלתי מתפשר, כולל עיצוב ייחודי לכל לקוח.
אנו בליינס סטודיו נוכל לתת לכם מעטפת של שירותים, החל מעזרה ברכישת הדומיין, עזרה ברכישת אחסון (תוכלו גם לבחור לאחסן את האתר שלכם אצלנו, בחוות שרתים הממוקמת בישראל), ועד התוצר המוגמר – אתר מעוצב, מתוחזק ויוקרתי שכל אחד יתפעל ממנו.

05 טיפים לדף נחיתה ממיר שיביא לכם לקוחות רבים

מתנה בשבילכם, בחינם לגמרי!
כדי שתוכלו להפיק את המירב מדף הנחיתה שלכם.

ספר דיגיטלי מתנה - 5 טיפים לדף נחיתה ממיר